دکتر محمود رضا عباس زاده / جراحی نخاع و ستون فقرات / بهترین جراح دیسک کمر در قزوین
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

بهترین جراح دیسک کمر در قزوین

دیسک کمر یکی از شایع ترین بیماری هایی است که در بین مردم رخ می دهد. این بیماری علل متفاوتی دارد و از همین رو می تواند سنین مختلفی را درگیر سازد. اگر دیسک کمر به موقع تشخیص داده شود و خفیف باشد، می توان با روش هایی غیر از جراحی آن را درمان نمود اما در شرایط حاد، معمولا نیاز به جراحی است. در هر دو حالت، فرد مبتلا باید به پزشکی متخصص در این زمینه مراجعه کند تا با تشخیص او، بهترین روش درمان را اجرا نماید.

با مشاهده ویدئوی فوق می توانید دانسته های خود را در مورد دیسک کمر تکمیل نمایید.

جراح دیسک کمر کیست و چگونه می تواند این بیماری را درمان کند؟

ممکن است برای برخی این سوال مطرح باشد که چه پزشکی با چه تخصصی می تواند برای درمان دیسک کمر به ما کمک کند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهترین دکتر برای دیسک کمر، جراحی است که در زمینه مغز و اعصاب تخصص دارد.

همانطور که گفتیم، بسته به شدت بیماری، پزشک می تواند روشی غیر از جراحی و یا جراحی را برای فرد اجرایی کند. در روش های غیر جراحی که معمولا برای دیسک های خفیف توصیه می شود، از داروهای مخصوص، فیزیوتراپی، انجام حرکات موثر، استراحت، پرهیز از انجام کارهای سنگین و … استفاده می شود.

اما در مواردی که میزان درگیری فرد با بیماری به حد جدی رسیده باشد و نیز بدن واکنشی به سایر روش ها نشان ندهد، جراحی گزینه آخری است که برای او تجویز می گردد.

برخی از روش های جراحی که برای درمان دیسک کمر انجام می شوند عبارتند از:

 • جراحی باز نوع متداولی از جراحی های دیسک کمر به شمار می آید که همراه با جداسازی بخش آسیب دیده و جایگزینی آن با ابزاری خاص یا پلاتین می باشد.
 • جراحی لامینکتومی که از یکی قدیمی ترین روش ها است و جراح در این نوع از عمل، کانال نخاعی را باز کرده و با دسترسی به ریشه عصبی، سعی می کند که دیسک را از بخش پشتی آن جدا سازد.
 • جراحی میکروسکوپی کمی مشابه روش لامینکتومی است، با ای تفاوت که حضور میکروسکوپ، به جراح کمک می کند که بتواند به صورت واضح تر، ریشه عصبی و اقداماتی که انجام می دهد را تحت کنترل داشته باشد. همچنین در این روش جراحی با برشی که در کمر ایجاد می شود، انجام می پذیرد.
 • جراحی آندوسکوپی روش دیگری است که یک سوزن از سوراخ بین مهره ای وارد دیسک کمر می شود و سپس لوله هایی که همراه با افزایش تدریجی قطر هستند نیز وارد فضای دیسکی می شوند. در این روش از آندوسکوپ استفاده می شود که به پزشک امکان جراحی با میدان دید واضح تری را می دهد.

 

یک جراح دیسک کمر خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

به طور کلی می توان گفت میزان تجربه موفق و مهارت جراح در کنار دانش آکادمیک، می تواند او را به پزشکی قابل اعتماد تبدیل کند. هرچه مهارت بیشتری داشته باشد، با مبتلایان بیشتری آشنا شده و شرایط مختلفی از این بیماری را مشاهده می کند. در نتیجه می تواند بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

علاوه بر ویژگی های تخصصی، لازم است که پزشک به قدر کافی خوش برخورد و صبور باشد. بیماری به قدر کافی مراجعین را کلافه می کند، اگر پزشک هم بخواهد با تلخی با آن ها برخورد کند که دیگر هیچ!

لازم است که در وهله اول از بیمار بخواهد شرح کاملی از وضعیت سلامت و سوابق بیماری خود را با مدارک مستند، ارائه دهد تا مبادا در آینده مشکلی به وجود بیاید.

پزشک باید از روش های دقیقی برای تشخیص بیماری استفاده کند و نباید بر پایه فرضیات خود، روند درمان را آغاز نماید. چه بسا بیماری هایی که دارای علائم مشابه هستند اما در اصل هر کدام، متفاوت از دیگری است.

 

اهمیت مراجعه به پزشک متخصص برای درمان دیسک کمر

معمولا بروز درد در نواحی کمر و ستون فقرات بسیار نگران کننده است و لازم است هرچه سریع تر علت آن تشخیص داده شده  درمان شود. زیرا بی توجهی به این نوع دردها اغلب می تواند موجب پیشرفت آن ها شده و در نهایت، وخامت حال بیمار را در پی داشته باشد.

گاهی تشخیص به موقع دیسک کمر، می تواند فرد را بی نیاز از جراحی کند و بهبودی او را با روش های دیگر به ارمغان آورد.

در مقابل، چه مشکلات خفیفی که با بی توجهی پیشرفت کرده و راهی جز جراحی برای درمان آن ها نبوده است. بنابراین در صورت بروز درد در نواحی کمر، بهتر است در اولین فرصت، به یک متخصص خوب در زمینه مغز و اعصاب مراجعه نمایید.

 

بهترین جراح دیسک کمر کیست؟

با توجه به تمام مطالب فوق، تا کنون باید معیارهایی برای انتخاب بهترین جراح دیسک کمر در ذهنتان نقش بسته باشد. اما اجازه دهید ما هم سهمی در این تصمیم گیری داشته باشیم.

یکی از بهترین جراحان مغز و اعصاب در قزوین و تهران، دکتر محمودرضا عباس زاده است که در زمینه جراحی دیسک کمر و مداوای حال مراجعین سوابق درخشانی از خود بر جای گذاشته است.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  0 دیدگاه
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  2 × 4 =

  Call Now Buttonتماس با پزشک