دکتر محمود رضا عباس زاده / بهترین جراح ستون فقرات در قزوین
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

بهترین جراح ستون فقرات در قزوین

ستون فقرات نقشی حیاتی در شیوه حرکتی انسان دارد و کمترین آسیب دیدگی در آن، می تواند روال معمول روزمرگی را مختل کند. ستون فقرات از نواحی گردن تا حوالی کمر فرد ادامه دارد؛ دقیقا در حساس ترین و آسیب پذیرترین نقاط ممکن. بنابراین مهم است که هنگام اختلال این اعضا به پزشکی متخصص و با تجربه در زمینه مشابه مراجعه کنیم و از خطرات احتمالی جلوگیری نماییم. اما چگونه می توان به یک جراح خوب برای معضلات ستون فقرات دسترسی پیدا کرد؟ چه مولفه هایی برای انتخاب جراح مهم است؟ آیا تنها دانش آکادمیک پزشک کفایت می کند یا تجربه او نیز اهمیت دارد؟

جراح ستون فقرات

جراح ستون فقرات کیست؟

ممکن است برایتان سوال شود که جراحی ستون فقرات بر عهده چه متخصصی است. متخصصی که می خواهد بیماری های ستون فقرات را درمان کند، از لحاظ دانش آکادمیک لازم است در زمینه جراحی مغز و اعصاب تحصیل کرده باشد.

جراح مغز و اعصاب، فردی است که بتواند انواع بیماری های مربوط به ستون فقرات، نخاع، کمر، گردن، توراسیک و … را درمان کند. بنابراین نباید به پزشکی با غیر از این تخصص، برای جراحی ستون فقرات و یا بیماری های مرتبط مراجعه نمود.

 

یک جراح ستون فقرات خوب با چه ویژگی هایی شناخته می شود؟

ویژگی اولی که برای یک جراح ستون فقرات خوب نیاز است، این است که در کنار دانش آکادمیک، تجربه و مهارت لازم را نیز برای این نوع جراحی ها داشته باشد. زیرا ستون فقرات بسیار حساس است و کوچک ترین خطایی در عمل آن می تواند مشکلات جدی مانند فلج کامل اعضا، قطع نخاع و … در پی داشته باشد.

پزشکی که قصد جراحی ستون فقرات را دارد باید از سوابق بیماری فرد مطلع گردد. در صورتی که جراحی، خطری برای بیمار داشته باشد لازم است که او را در جریان قرار دهد. به بیان ساده تر، صداقت بین پزشک و بیمار یک شرط مهم است.

یک جراح ستون فقرات خوب در برخی شرایط باید بتواند تشخیص درست و دقیقی دهد تا بتواند بهترین شیوه درمان را انتخاب نماید. شاید حتی گاهی نیاز به جراحی نباشد و بتوان آسیب دیدگی ها را با روش های ساده تر، برطرف کرد.

هرچه میزان تجربه و مهارت پزشک، در جراحی ستون فقرات بیشتر باشد، با مشکلات متنوع تری آشنا خواهد بود و از همین رو در بحرانی ترین شرایط نیز می تواند بهترین تصمیم را اتخاذ نماید.

در کنار تخصص، لازم است که پزشک از لحاظ اخلاقی نیز به گونه ای باشد بیمار که بتواند به خوبی با او تعامل برقرار کند.

البته موارد فوق، همگی به طور کلی هستند و ممکن است هر فرد معیارهای مختلفی برای انتخاب بهترین جراح داشته باشد. شما تا کنون چند مرتبه به معیارهای خود برای انتخاب جراح ستون فقرات اندیشیده اید؟

 

چرا باید در انتخاب جراح، وسواس به خرج دهیم؟

گفتیم که ستون فقرات بسیار حساس است و هرگونه خلل و اشتباه در جراحی آن می تواند مشکلات جدی برای انسان رقم بزند. بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری و هر اقدامی برای جراحی، به قدر کافی تحقیق کنیم تا مبادا در آینده پشیمان شویم.

مورد دیگری که وجود دارد، دوره نقاهت و عوارض موقتی است که پس از جراحی روی می دهد. می توان گفت نقاهت سهل یا دشوار و نیز شدت عوارض، همگی از جمله عواملی هستند که تبحر پزشک تا حد زیادی در آن دخیل است. بنابراین هرچه پزشک متبحرتر باشد، آسودگی بیشتری پس از جراحی شامل حال بیمار می شود.

 

انواع جراحی هایی که دکتر محمودرضا عباس زاده برای ستون فقرات انجام می دهد

دکتر محمودرضا عباس زاده یکی از بهترین متخصصان مغز و اعصاب است که تجربه های موفق و بسیار درخشانی در جراحی ستون فقرات دارد. اما بیماری های مختلفی هستند که می توانند ستون فقرات را درگیر کنند. برخی از آن ها عبارتند از:

 • بیرون زدگی دیسک و شکستگی های توراسیک
 • متاستاز ستون فقرات نواحی پشتی
 • فتق دیسک گردن و کمر
 • تنگی کانال نخاعی گردن و کمر
 • سرخوردگی مهره های کمر (اسپوندیلولیستزیس)
 • شکستگی ها و دررفتگی های ستون فقرات گردن
 • اسکولیوزهای دژنراتیو
 • شکستگی های ناشی از تروما

شما عزیزان می توانید در صورت ابتلای خود یا نزدیکانتان به هر یک از بیماری های مذکور، به دکتر محمودرضا عباس زاده اعتماد کنید و با خیال راحت خود را به دستان توانمند ایشان بسپارید؛ بدون اینکه نگرانی خاصی داشته باشید. جهت برقراری ارتباط با جناب دکتر می توانید یکی از راه های مندرج در همین صفحه را انتخاب نمایید.

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

  پرسش و پاسخ تکمیلی

  سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

  0 دیدگاه
  یک دیدگاه بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو + 2 =

  Call Now Buttonتماس با پزشک