مختصری درباره 

دکتر حسین عباس زاده 

دکتر حسین عباس زاده متولد نخستین روز از خردادماه سال ۱۳۴۸ در شهرستان قائنات است. در سوابق کاری دکتر عباس زاده، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی و همچنین معاونت میراث فرهنگی خراسان رضوی به چشم می‌ خورد. ایشان به مدت ۱۴ ماه در سن ۱۴ سالگی در جبهه های دفاع مقدس حضور داشته اند و از جانبازان سرفراز آن دوران هستند.
جبهه ، جنگ و جانبازی ایشان را از تحصیل وانداشت .وی تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تهران، در رشته باستان شناسی از ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۲ به انجام رساند. ادامه تحصیل وی در مقطع کارشناسی ارشد همین رشته در سال های ۷۲ تا ۷۴، در دانشگاه تربیت مدرس ادامه داشت....
نقطه عطف رزومه کاری دکتر حسین عباس زاده را، می توان استخدام او در سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۷۵ دانست. چندماهی بیش به طول نینجامید تا مدیر وقت اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی استان خراسان بزرگ به توانمندی های ایشان پی برد و ایشان را به عنوان رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان نیشابور منصوب کرد و تا سال ۱۳۷۷ در این سمت مشغول به فعالیت بود . پس از کسب تجربه در سالهای متمادی در حوزه میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایشان در سال ۱۳۸۴ به عنوان مدیر کل اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی منصوب شد.
ایشان در سالهای فعالیت به عنوان مدیر کل در خراسان جنوبی فعالیت های بنیادی و زیر ساختی بسیار زیادی از جمله :
  • کشف شهر قدیم قائن و مسجد جامع قدیمی قائن که در سفر نامه ناصر خسرو بیان شده است.
  • کشف اب انبار قدیمی در شهر قائن و باززنده سازی ان و تبدیل ان به موزه آب در شهر قائن.
  • بازسازی قلعه کوه با شرایط بسیار سخت مرمتی به علت قرارگیری آن در ارتفاعات
  • مرمت و بازسازی فضای بوذرجمهر و تصویب منطقه نمونه گردشگری در حوالی آن
  • کلنگ زنی تاسیس هتل با هدف توسعه زیرساخت های گردشگری در شهر قائن انجام دادند.

دکتر حسین عباس زاده در سال ۱۳۸۸ با توجه به سوابق درخشان در خراسان جنوبی ، در باز سازی هویت شهری و حفظ میراث فرهنگی استان خراسان جنوبی ، به سمت معاون میراث فرهنگی در اداره کل خراسان رضوی منصوب شد و از اولین اقدامات ایشان ، تاسیس دانشگاه میراث در همان سال بود و تا سال ۱۳۹۲ به عنوان رئیس آن مرکز نیز فعالیت میکرد.

ایشان در سال ۱۳۹۳ به ادامه تحصیل پرداختند و با کسب رتبه ۱ نهایی کنکور باستان شناسی در آزمون دکتری تخصصی ، در دانشگاه علوم تحقیقات به ادامه تحصیل پرداخت و در سال ۱۳۹۷ موفق به اخذ مدرک تحصیلی دکتری تخصصی باستان شناسی از این دانشگاه شدند.

در رزومه ایشان بیش از ۱۲ مقاله علمی به چشم می خورد و بیش از ۲۰مورد پژوهش از افتخارات علمی ایشان محسوب می شود . لازم به ذکر است ایشان از سال ۱۳۷۷ تاکنون در دانشگاه های مختلف کشور درگروه های معماری ، تاریخ و باستان شناسی مشغول به تدریس و پژوهش هستند .دکتر حسین عباس زاده اکنون به عنوان رئیس گروه موزه ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی استان خراسان رضوی مشغول به فعالیت هستند .

نظرات حامیان

ارتباط با ما

پاسخگوی شما هستیم ...

۰۹۱۵۵۹۸۸۷۷۴